Menu
Sepetim

$30,96 Üzeri Alışverişlerinizde Kargonuz Ücretsiz!

Elemi Yağı EL ATTAR PREMIUM

Elemi Yağı EL ATTAR PREMIUM
Elemi Yağı EL ATTAR PREMIUM
Elemi Yağı EL ATTAR PREMIUM
Elemi Yağı EL ATTAR PREMIUM
Elemi Yağı EL ATTAR PREMIUM

                  Bu ürün saf,doğal ve organiktir. Hiçbir katkı maddesi veya sentetik (yapay) madde yoktur. Bazı bünyeler ve çok hassas ciltler (bebek cildi vb.) doğal ve saf ürünlere de allerjik reaksiyon verebilirler. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. Hamilelere önerilmez. Güneş ışığından koruyunuz ve serin bir yerde muhafaza ediniz.

         Elemi Esansiyel Yağı Nedir?

        Elemi esansiyel yağı  'Canarium luzonicum' ağacından gelir. Ağaçlar Filipinler'e ve diğer komşu uluslara özgüdür. Yağ ağacın reçinesinden ekstrakte edilir ve buhar damıtma yöntemi kullanılarak hazırlanır. Soluk sarı renkte olup keskin bir çam ve limon kokusu vardır. Elemi, aromaterapide ve alternatif tıpta pek çok rahatsızlığın şifacısı olarak yer almaktadır.

Elemi Esansiyel Yağı Faydaları

1. Analjezik:

         Analjezikler ağrı kesici ajanlardır. Bugün piyasada bulunan çoğu analjezike, çoğu zaman kötü yan etkiler de eşlik etmektedir. Görevlerini herhangi bir yan etki olmadan yerine getirebilecek bir analjezik olması şaşırtıcı olmaz mıydı? Elemi esansiyel yağı ve yağın analjezik özellikleri soğuk, burkulmalar ve ateş nedeniyle oluşan ağrıları hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca baş ağrısı, eklem ağrısı, kas ağrısı ve migreni rahatlatabilir.

2. Balgam söktürücü:

         Annenizin çocukken hastalandığınızda tatlı öksürük şurubu kaşıklarını ağzınıza nasılda tıktığını hatırlıyor musunuz? Öyleyse, bu şurupların ve dezenfektanların berbat bir tada sahip olduklarını bilirsiniz. Ancak, tadı biraz daha az rahatsız edici olan bir balgam söktürücü kullanabilirsek? Neyse ki yapabiliriz. Elemi esansiyel yağı güçlü balgam söktürücü özellikler sergiler ve nefes borusunda, burun kanalında ve akciğerlerde tıkanıklığı azaltmaya yardımcı olarak nefes almayı kolaylaştırır.

3. Antiseptik:

         Eski Mısırlılar, cesetleri mumyalarken Elemi'yi bir mumyalama ajanı olarak kullandılar. Elemi etkili bir antiseptiktir ve ayrıca sepsis ve tetanoz tedavisinde mantarlar, virüsler ve parazitler nedeniyle sizi diğer mikrobiyal enfeksiyonlardan korur. Diğer bir avantaj, diğer antiseptiklerin aksine, elemi daha iyi kokar. Bir yeriniz kesildiğinde veya yaralandığında elemi yağı kullanarak mikroplardan arınmasını sağlayabilirsiniz.

        Elemi sadece mikropların yaralardan arındırılmasına yardımcı olmakla kalmaz, idrar yolu, idrar kesesi, kolon, bağırsaklar, böbrek ve mide gibi vücudun farklı organlarında iç enfeksiyonları önlemek için de iyidir.

4. Uyarıcı:

        Kan dolaşımını artırmanın yanı sıra , uyarıcılar vücut için gerekli birçok aktiviteyi gerçekleştirir. Bir uyarıcı hormon salgılarını başlatmaya yardımcı olur, sindirime yardımcı olur, safra akıntısını kontrol eder ve diğer birçok vücut fonksiyonunu kontrolüne yardım eder. Uyarıcılar ayrıca nöron tepkilerini indükler ve solunum geliştirir, kan akışını ve adetlerini düzenler. 

 5. Tonik:

        Tonik düşünün ve içinde kalın yeşil şurubu olan eski moda bir şişe düşünün. Ancak, bir tonik vücudunuzu tonlandıran bir maddedir. Dolaşım, solunum, sinir ve endokrin sistemlerin düzgün çalışmasını sağlamanın yanı sıra, tonikler de vücudunuzu enfeksiyonlara ve diğer komplikasyonlara karşı korumaya yardımcı olur.

6. Cilt Sağlığını Artırır:

        Masum Elemi esansiyel yağının birçok sağlık yararı vardır ve epeyce rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılabilir. Yağın önemli faydalarından biri cilt sağlığını arttırmasıdır. Antiseptik ve antimikrobiyal özellikleri, kesiklerin ve morlukların iyileşmesini hızlandırmaya ve yeni hücre gelişimini hızlandırmaya yardımcı olur. Bu özellikler, elemi esansiyel yağını cilt sağlığınızı iyileştirmek için harika bir yardımcı kılar.

Elemi Esansiyel Yağı Kullanımları

      Yukarıda sıraladığımız kullanımların yanı sıra, Elemi esansiyel yağı aromaterapinin hayati bir parçasıdır. Yüzyıllar boyunca insanlar yağı cilt bakımında kullandılar. Ortam kokulandırma ve masajda kullanımı son derece yaygındır.


 ÖNEMLİ: Tüm El Attar ürünleri, aksi belirtilmediği sürece harici kullanım içindir. Bu bilgiler herhangi bir hastalığı teşhis, tedavi, iyileştirme veya önleme amacı taşımamaktadır ve hamile olan veya bir  hekimin bakımı altında olan hiç kimse tarafından hekim izni olmadan kullanılmamalıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu
$3,10
Vergiler Hariç: $3,10
  • Stock: Stokta var
  • Model: 26
  • Weight: 0.00kg
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.