Menu
Sepetim

$30,76 Üzeri Alışverişlerinizde Kargonuz Ücretsiz!

Gül Sardunya Yağı (Itır) EL ATTAR PREMIUM

Gül Sardunya Yağı (Itır) EL ATTAR PREMIUM
Gül Sardunya Yağı (Itır) EL ATTAR PREMIUM
Gül Sardunya Yağı (Itır) EL ATTAR PREMIUM
Gül Sardunya Yağı (Itır) EL ATTAR PREMIUM
Gül Sardunya Yağı (Itır) EL ATTAR PREMIUM

                    Bu ürün saf,doğal ve organiktir. Hiçbir katkı maddesi veya sentetik (yapay) madde yoktur. Bazı bünyeler ve çok hassas ciltler (bebek cildi vb.) doğal ve saf ürünlere de allerjik reaksiyon verebilirler. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. Hamilelere önerilmez. Güneş ışığından koruyunuz ve serin bir yerde muhafaza ediniz.

         Gül sardunyanın en çom bilinen diğer adı Itır Çiçeği dir.

         Gülsardunya (ıtır) bitkisinin uçucu yağı, çeşitli tıbbi ve ev sağlığı ilaçları için kullanılır. Şifa ve evde kullanımı için gül sardunya esansiyel yağının özellikleri hakkında bildiklerimizi öğrenmek için okumaya devam edin.

            Bir gül sardunya, gül gibi güçlü kokan yaprakları olan bir sardunya bitkisi türüdür. Bu sardunya türleri, Afrika'nın belirli bölgelerine özgüdür.Ayrıca gül kokulu sardunya, tatlı kokulu sardunya veya eski moda gül sardunyası olarak da adlandırılır. Bitkinin kadife, peluş yaprakları ve soluk pembe veya neredeyse beyaz açan çiçekleri vardır.

Gül sardunya yağının araştırılanfaydaları

           Gül sardunya esansiyel yağı ile ilgili bazı iddialar iyi araştırılmış ve kanıtlanmıştır, diğerleri ise tam olarak belgelenmemiştir. Gül sardunya esansiyel yağının iddia edilen faydaları şunlardır:

Antioksidan ve anti-aging özellikleri

           Gül sardunya yağı, losyonlar ve parfümler gibi bazı kozmetik ürünlerde aktif bir bileşendir. 2017 tarihli bir çalışma göstermiştir ki gül sardunya yağı antioksidan özellikleri, yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir.Antioksidanlar, cildinizin çevresel toksinlerden ve maruziyetten kendini iyileştirme kabiliyetini geliştirmek için doğal ajanlar olarak bilinmektedir.

Anti-enflamatuar özellikler

           Gül sardunya yağının anti-enflamatuar özellikleri hayvan çalışmalarında gösterilmiştir. Bir laboratuvar çalışmasında gül sardunya yağının farelerin pençelerinde ve kulaklarında şişmeyi azaltmada güçlü bir etkisi olduğunu gösterdi. Gül sardunya yağının, mevcut ilaçlardan daha az zararlı yan etkileri olabilecek yeni anti-enflamatuar ilaçların temeli olabileceği öne sürülmekte.

Antimikrobiyal, antifungal ve antiviral özellikler

           Gül sardunya yağı, güçlü antimikrobiyal, antifungal ve antiviral özelliklere sahiptir. Paketlenmiş gıda endüstrisi, bazı gıda ürünlerinde doğal bir koruyucu olarak gül sardunya yağını kullanmaktadır. 2017 çalışmalarından birinde , gül sardunyasının bakteriyel, mantar ve cilt hastalığına ve enfeksiyonlara neden olan virüsleri azalttığı gösterilmiştir.

Analjezik ve anti-anksiyete özellikleri

          Gül sardunyanın kokusu anksiyeteyi azalttığı klinik ortamda denenmiştir ve bulgular anksiyeteyi azaltmaya yönelik fayda sağladığı yönündedir.Beyninizde bu kimyasal reaksiyonu yaratan kokunun kendisimi,yoksa kokunun hatıraları tetiklemesi mi veya kokudaki kimyasal bir ajanın mı sebep olup olmadığı açık değildir.

İnsanlar gül sardunya yağını nasıl kullanır?

          Gül sardunya yağı, sabunlar, parfüm, losyonlar ve yaşlanma karşıtı kozmetikler dahil olmak üzere pek çok kozmetik ürününde bulunur.Bazı kilo verme ve vücut geliştirme takviyeleri, “aktif bileşen” olarak gül sardunya yağını içerir. Gül sardunya yağının, kan şekerinizi düzenlemenize yardımcı olmasına rağmen kilo vermenize veya kas yapmanıza yardımcı olabileceğini gösteren hiçbir çalışma yoktur.Gül sardunya esansiyel yağı içinde etkili bir kene kovucu yapabilecek bileşenlere sahiptir. 2013 yılında 10 farklı sardunya esansiyel yağının analiz ve uygulamasında yıldız kenesine karşı bir miktar kovucu aktivite göstermiştir .

Esansiyel yağlar çok güçlüdür ve cilde uygulanmadan önce seyreltilmesi tavsiye edilir.

Seyreltilmiş gül sardunya esansiyel yağları cilde uygulandığında, ölü cilt hücrelerini yenilemeye etki eder,cildi parlatır ve cildin sıkılaşmasında etkin rol oynar. Bakteriyel aknenin tedavisine yardımcı olmak için iyileltirici ve antimikrobiyal bir topikal ajan olarak da kullanılabilir.

Cilt için gül sardunya yağı kullanma adımları

           Gül sardunya yağı bir difüzörde kullanılabilir, solunabilir, ılık bir banyoya ilave edilebilir veya bir taşıyıcı yağ ile karıştırılabilir ve masaj yapılarak uygulanabilir.Gül sardunya yağı kullanmak için, jojoba yağı veya hindistancevizi yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile seyrelterek başlayınız.

  1. Yüzünüze uygulamadan önce, seyreltilmiş yağla kolunuzdaki küçük, göze çarpmayan bir alanda alerji testi yapın ve gül sardunya yağına karşı alerjiniz olmadığından emin olmak için 24 saat bekleyin.
  2. Taşıyıcı yağınızın her sekiz veya dokuz damlası için bir ila iki damla gül sardunya yağı karıştırın.
  3. Karışımı cildinize uygulayın ve cildinize nüfus etmesine izin verin. 

 Riskler ve yan etkiler

Gül sardunya yağına alerjisi olmayan insanlar için, topikal, solunan veya bir difüzörde kullanılması genellikle güvenlidir. Yutulması veya yenmesi için uygun değildir.

Asla gül sardunya yağını doktorun size verdiği tıbbi reçetenin yerine kullanmayın.

Benzer uçucu yağlar

           Akne veya iltihabı tedavi etmek için gül sardunya yağı ile ilgileniyorsanız, üzüm çekirdeği yağı veya çay ağacı yağını  da düşünebilirsiniz. Bu yağlarda akne ve iltihapta aynı etkiye sahiptir.

           Gül sardunya (ıtır) yağı etkili bir antibakteriyel ve antioksidan esansiyel yağıdır. Benzer antioksidan özelliklere sahip diğer esansiyel yağlar arasında biberiye yağı, limon yağı ve havuç tohumu yağı bulunur.

 

            Gül sardunya, cilt hastalıkları, kan şekeri düzenlemesi ve hatta sindirim rahatlama tedavisi için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Ancak gül sardunya esansiyel yağı hakkında yapılan iddiaların çoğu için daha fazla araştırmaya ihtiyacımız var.


ÖNEMLİ: Tüm El Attar ürünleri, aksi belirtilmediği sürece harici kullanım içindir. Bu bilgiler herhangi bir hastalığı teşhis, tedavi, iyileştirme veya önleme amacı taşımamaktadır ve hamile olan veya bir  hekimin bakımı altında olan hiç kimse tarafından hekim izni olmadan kullanılmamalıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu
$2,43
Vergiler Hariç: $2,43
  • Stock: Stokta var
  • Model: 30
  • Weight: 0.00kg
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.