Menu
Sepetim

$34,55 Üzeri Alışverişlerinizde Kargonuz Ücretsiz!

Vetiver Yağı EL ATTAR PREMIUM

Vetiver Yağı EL ATTAR PREMIUM
Vetiver Yağı EL ATTAR PREMIUM
Çok Satan
Vetiver Yağı EL ATTAR PREMIUM
Vetiver Yağı EL ATTAR PREMIUM
Vetiver Yağı EL ATTAR PREMIUM

                Bu ürün saf,  doğal ve organiktir. Hiçbir katkı maddesi veya sentetik (yapay) madde yoktur. Bazı bünyeler ve çok hassas ciltler (bebek cildi vb.) doğal ve saf ürünlere de allerjik reaksiyon verebilirler. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. Hamilelere önerilmez. Güneş ışığından koruyunuz ve serin bir yerde muhafaza ediniz

 

VETİVER  YAĞI HAKKINDA;

·         Vetiver Esansiyel Yağı, Vetiveria zizanioides (Linn) Nash'in aromatik köklerinden elde edilir
·         Topraklanması, duyusal ve derinden yatıştırıcı kokusundan dolayı, Vetiver Esansiyel Yağı ayrıca “Huzur Yağı” ve “Toprağın Kokusu” olarak da adlandırılır.
·         Aromaterapi uygulamalarında kullanılan Vetiver Esansiyel Yağı, yatıştırıcı, kaygı, uykusuzluk, yorgunluk, depresyon ve konsantre olamama veya hatırlamama konusunda faydalı olduğu bilinmektedir.
·         Genel olarak kozmetik olarak veya topikal olarak kullanılan     Vetiver Esansiyel Yağı’nıncildi çevresel stresin sert etkilerine karşı sıkılaştırdığı, sıkılaştırdığı ve koruduğu, böylece yaşlanma karşıtı özellikler gösterdiği bilinmektedir.
·         Tıbbi olarak kullanılan Vetiver Esansiyel Yağı, çeşitli iltihaplardan kurtulmayı destekleyen doğal bir antioksidan görevi görür. Tonik özellikleri, bağışıklığı arttırıp korudukça rejeneratif etkiler göstermesiyle ünlüdür. Anti-septik özellikleri zararlı bakterilerin gelişmesini önler ve önler.
·         Masajlarda kullanılan Vetiver Esansiyel Yağı’nın tonik özellikleri dolaşımını artırır, metabolizmayı ve sindirimi artırdığı, kas ağrısını hafiflettiği ve eklem ağrısını yatıştırdığı söylenmektedir.

 


 

VETİVER  YAĞI KULLANIM TARİHİ

Vetiveria zizanioides (Linn) Nash'in aromatik köklerinden elde edilmiştir . botanik olarak, Vetiver Esansiyel Yağı, topraklama, duyusal ve derinden sakinleşen kokusuyla Hindistan ve Sri Lanka'da hem “Huzur Yağı” hem de “Toprağın Kokusu” olarak tanınmıştır. Vetiver, Çim ailesine aittir ve bazen Vetivert ve Khus olarak adlandırılır. 

Eski zamanlardan beri neredeyse tüm Vetiver fabrikaları parfüm, sabun ve kozmetik yapımını içeren çeşitli uygulamalar yapmıştır. Yiyecek ve içeceklerde kullanılan Vetiver, serinletici bir içecek ve şerbet aroması yaptığı da söylenmektedir. Tropikal ülkelerde, Vetiver kökleri geleneksel olarak, elektrik olmadan  önce klima işlevi gören ev yapımı evaporatif soğutucuların üretiminde kullanıldığı bilinmektedir. Serinlikleri nedeniyle, kökler ot paspasları yapımında kullanım için ideal olabilmektedir. İşlem, kurutulmuş köklerin, pencere ve kapılara asılmadan önce suya batırılmış perdeleri yapmak için Hindistan cevizi ipiyle birlikte dokunmasını içerebilir.   Hindistan ve Afrika'da, Vetiver otu, tenteler, çatılar, kilimler, sepetler, güneşlikler, hayvan yemi ve yatak örtüleri ve ev için başka ihtiyaçlar inşa etmek için bir araya geldi. İçme suyu için soğuk sıcaklıkları korumak ve Vetiver'in sağlık artırıcı özelliklerinden yararlanmak için, kökler Muslin poşetlerine yerleştirildi ve killi su kapları içinde tutuldu.

Ortaçağ'dan beri, Vetiver Yağı en çok kokularda kullanılıyordu. Derin ve odunsu aroması erkeksi kolonyalarla ilişkilendirildi ve erkeklerin büyük bir yüzdesinde ana bir bileşen haline geldi. 12. Yüzyılda , Kabe samanı bitki ve köklerden elde edilen uçucu yağ onların yatıştırıcı, koruyucu ve canlandırıcı özellikleri için tüm dünyada kullanılmaktadır:

Ayurveda uygulamalarında, vetiver yağı, ruhsal olarak ilham veren aroması ve iyileştirici nitelikleri nedeniyle saygı duyuldu. Buna göre, psikosomatik mizaç, artrit ve diğer eklem rahatsızlıklarındaki dengesizlikler, kas ağrıları, baş ağrıları, ateşler, enerji kaybı, sıcak çarpması ve cilt problemleri gibi sayısız sağlık sorununu ele almak için kullanıldığı söylenmektedir. Yüksek çevresel sıcaklık dönemlerinde, Vetiver Esansiyel Yağı’nın ferahlatıcı özellikleri, yüksek vücut sıcaklıklarını soğutmak için ideal olabilir. Vetiver yağı, duyuları yatıştırarak düşük bağışıklıkla bağlantılı stres ve fiziksel yorgunluğu azaltarak sinir sistemini güçlendirmeye yönelik ek yetenekleri için Ayurveda masajlarının ayrılmaz bir parçası oldu. 

Eski Çin inanışlarından esinlenen Vetiver Esansiyel Yağı geleneksel tıpta kuru cildi yatıştırmak ve canlandırmak, duyguları dengelemek, olumsuz duyguları hafifletmek, odağı teşvik etmek ve vücuda enerji vermek ve sakinleşmek ve serinletmek için kullanılmıştır. Hastalar genellikle “Yin” in yetersizliğinden muzdarip olduklarında, zihinsel sorunlu depresyon durumu gibi akıl ile ilgili sorunlara neden olduklarında, meditasyonda kullanmaları için Vetiver Yağı reçete edildi. Vetiver Esansiyel Yağının benzer uygulamaları bugünlerde de  mevcut olduğu söylenmektedir.

 

 

ÖNEMLİ: Tüm El Attar ürünleri, aksi belirtilmediği sürece harici kullanım içindir. Bu bilgiler herhangi bir hastalığı teşhis, tedavi, iyileştirme veya önleme amacı taşımamaktadır ve hamile olan veya bir  hekimin bakımı altında olan hiç kimse tarafından hekim izni olmadan kullanılmamalıdır. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu
$2,42
Vergiler Hariç: $2,42
  • Stock: Stokta var
  • Model: 60
  • Weight: 5.00g
Etiketler: saf , Vetiver , Yağı , ESANSİYEL , YAĞLAR
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.