Menu
Sepetim

$30,76 Üzeri Alışverişlerinizde Kargonuz Ücretsiz!

Lavanta Yağı (kashmir) EL ATTAR PREMIUM

Lavanta Yağı (kashmir) EL ATTAR PREMIUM
Lavanta Yağı (kashmir) EL ATTAR PREMIUM
Çok Satan
Lavanta Yağı (kashmir) EL ATTAR PREMIUM
Lavanta Yağı (kashmir) EL ATTAR PREMIUM
Lavanta Yağı (kashmir) EL ATTAR PREMIUM

              Bu ürün saf,  doğal ve organiktir. Hiçbir katkı maddesi veya sentetik (yapay) madde yoktur. Bazı bünyeler ve çok hassas ciltler (bebek cildi vb.) doğal ve saf ürünlere de allerjik reaksiyon verebilirler. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. Hamilelere önerilmez. Güneş ışığından koruyunuz ve serin bir yerde muhafaza ediniz.

              Baktığınız bu lavanta yağı, Keşmir Lavantasıdır. Keşmir Lavantasının kokusu çok çok özeldir ve çok zor bulunur. Ülkemizde de özellik Isparta yöresinde tarımı yapılan Lavandula Angustifolia ile tamamen aynı genlere sahiptir fakat yetiştiği iklim koşulları ve rakım Keşmir Lavantasının harika kokusunu oluşturmasında başlıca etkendir. Daha önce Lavanta yağı kullandıysanız karşılaştırdığınızda Keşmir Lavantasının kokusuna hayran kalacaksınız.

               Lavanta yağı, lavanta bitkisinden elde edilen esansiyel bir yağdır. Ağız yoluyla alınabilir, cilde uygulanabilir ve aromaterapi yoluyla solunabilir.

               Lavanta yağı cilde birçok yoldan yarar sağlar . Sivilceyi azaltma, cildi parlatmaya ve ışıldatmaya yardımcı olma ve kırışıklıkları azaltma yeteneğine sahiptir. 

 Sivilce için lavanta yağı

               Lavanta yağı çok özel bir antibakteriyeldir ve sivilceler için haricen kullanıldığında gözle görülür bir etki sağlar . Cildinize sürdüğünüzde gözenekleri açar ve iltihaplanmayı azaltır. Lavanta esansiyel yağını sivilce için kullanacaksanız öncelikle taşıyıcı bir yağ (jojoba,Hindistan cevizi yağı) kullanarak esansiyel yağı seyreltin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra uygulayın.

Ayrıca, bir damla sabit yağa iki damla lavanta yağı karıştırarak, lavanta yağı yüz toneri olarak kullanabilirsiniz . Karışıma bir pamuk top sokun ve ardından yavaşça yüzünüze sürün. Özellikle inatçı sivilce için,  iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir. Bir damla lavanta yağını bir damla argan yağıyla karıştırın ve günde iki kez doğrudan sivilceye uygulayın.

Egzama ve kuru ciltlere fayda sağlar

                 Egzama vücudunuzun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir. Egzama ile cildiniz kuru, kaşıntılı ve pul pul olur. Hafif veya kronik görünebilir ve birden fazla yerde ortaya çıkabilir. Lavanta antifungal özelliklere sahip olduğundan ve enflamasyonu azalttığı için egzamayı uzak tutmaya yardımcı olabilir .

                 Lavanta yağı da sedef hastalığının tedavisine yardım etmek için kullanılabilir . Lavantayağı cildinizi temizlemeye,kızarıklığı ve tahrişi azaltmaya yardımcı olur.Egzama için bu esansiyel yağı şu şekilde kullanın: iki çay kaşığı hindistancevizi yağı ile birlikte eşit miktarda çay ağacı yağı ile iki damla lavanta esansiyel yağınıkarıştırın . Her gün kullanabilirsiniz.

Lavanta yağı ile cilt parlatma

                  Lavanta yağı, iltihaplanmayı azalttığı için cilt parlatmasında yardımcı olabilir. Koyu lekeler dahil, renk bozulmasını azaltabilir. Lavanta yağı, lekelenme ve kızarıklığın azaltılmasına yardımcı olur. Cildinizde hiperpigmentasyon varsa , lavanta yağı bu konuda da yardımcı olabilir.

Yüz kırışıklıkları için lavanta yağı

                  Serbest radikaller yüzünüzdeki ince çizgilerden ve kırışıklıklardan kısmen sorumludur. Lavanta yağı sizi serbest radikallerden korumaya yardımcı olan antioksidanlarla doludur . Kırışıklıklar için lavanta yağı kullanımı: Hindistancevizi yağı ile birlikte birkaç damla lavanta esansiyel yağı kullanın. Karışım, günde bir veya iki kez nemlendirici olarak kullanılabilir.

Anti-enflamatuar yetenek

               Ağrılı inflamasyon lavanta yağı ile tedavi edilebilir. Yağın ağrı giderici ve uyuşma etkileri iltihabı hafifletmeye yardımcı olurken, yağdaki beta-caryophyllene de doğal bir iltihap önleyici olarak işlev görür.Yanıkta iltihabı tedavi etmek için bir ila üç damla lavanta yağı ve bir ila iki çay kaşığı hindistancevizi yağını karıştırın. Karışımı günde üç kez uygulayabilirsiniz.

Güneş yanığı varsa, lavanta yağı spreyi yardımcı olabilir. Bir sprey şişesinde, çeyrek bardak aloe vera suyu, 2 yemek kaşığı saf su, 10 ila 12 damla lavanta yağı ve jojoba yağını karıştırın . Şişeyi sallayın ve güneş yanığınıza püskürtün. Güneş yanığı iyileşene kadar günde iki veya üç kez sprey kullanın.

Yara iyileştirici özellikleri

                Yanma, kesilme, kazıma veya başka bir yaranız varsa, lavanta yağı, yara iyileşme sürecini hızlandırabilir. Araştırmacılar lavanta yağının cilt dokusunun iyileşmesini desteklediğini bulmuşlardır.

Küçük yaralarda lavanta yağı kullanmak için, birkaç damla hindistan cevizi yağıyla birlikte üç ya da dört damla lavanta yağı karıştırın . Karışımı yaraya bir pamuk topla uygulayın. Yaranız zaten iyileşmişse, lavanta yağı kalan izleri de azaltabilir .

Böcek İlacı

                 Lavanta yağı böcek ısırıkları için çift görev yapar. Bir böcek kovucu görevi görür ve bir ısırık meydana geldikten sonra kaşıntıyı hafifletebilir. Birçok ticari sivrisinek kovucu lavanta yağı içerir.

                 Böcekleri uzaklaştırmak için kullanılabilir. Sprey için, bir sprey şişesinde bir miktar su ve dört damla lavanta yağı karıştırın ve çalkalayın. Doğal bir ilaç olduğundan, dışarı çıkmadan önce vücudunuza ve kıyafetlerinize püskürtebilirsiniz.

                 Böcek ısırığı, kızarıklık, kaşıntı ve ağrıya neden olur . Bazen enfekte bile edebilirler. Lavanta yağı bakterileri savuşturarak ve iltihabı azaltarak böcek ısırıklarının sıkıntısını gidermeye yardımcı olur. Aynı zamanda doğal olarak ağrıyı hafifletmeye de yardımcıdır.

                  Bir böcek ısırığını lavanta yağı ile tedavi etmek için hindistancevizi gibi bir taşıyıcı yağa bir ya da iki damla karıştırın. Karışımı ısırmanın üzerine günde iki kez veya daha fazla uygulayın. 

Cilt için lavanta yağı nasıl kullanılır

                  Bir losyon oluşturmak için cildinize taşıyıcı yağ ile veya onsuz koyabilirsiniz. Cildinizin zarar görmüş bir kısmına koyuyorsanız, temiz bir pamuk topu kullanmak en iyisidir. Kırışıklıklar ve kuru ciltler için yağı doğrudan ellerinizle uygulayabilirsiniz. 


 ÖNEMLİ: Tüm El Attar ürünleri, aksi belirtilmediği sürece harici kullanım içindir. Bu bilgiler herhangi bir hastalığı teşhis, tedavi, iyileştirme veya önleme amacı taşımamaktadır ve hamile olan veya bir  hekimin bakımı altında olan hiç kimse tarafından hekim izni olmadan kullanılmamalıdır. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu
$1,51
Vergiler Hariç: $1,51
  • Stock: Stokta var
  • Model: 14
  • Weight: 5.00g
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.