Menu
Sepetim

$30,71 Üzeri Alışverişlerinizde Kargonuz Ücretsiz!

Anason Yağı EL ATTAR PREMIUM

Anason Yağı EL ATTAR PREMIUM
Anason Yağı EL ATTAR PREMIUM
2-3 Gün
Anason Yağı EL ATTAR PREMIUM
Anason Yağı EL ATTAR PREMIUM
Anason Yağı EL ATTAR PREMIUM

                              Bu ürün saf,doğal ve organiktir. Hiçbir katkı maddesi veya sentetik (yapay) madde yoktur. Bazı bünyeler ve çok hassas ciltler (bebek cildi vb.) doğal ve saf ürünlere de allerjik reaksiyon verebilirler. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. Hamilelere önerilmez. Güneş ışığından koruyunuz ve serin bir yerde muhafaza ediniz.

 

               Anason veya Pimpinella anisum olarak da anılan bitki , havuç, kereviz ve maydanozla aynı aileden gelir.Boyu 3 metreye (1 metre) kadar büyüyebilir ve anason tohumu olarak bilinen küçük beyaz meyveler ve çiçekler üretir.Anasonun kendine özgü, meyan kökü benzeri bir tadı vardır ve genellikle tatlılara ve içeceklere lezzet katmak için kullanılır.Aynı zamanda, sağlığı teşvik edici özellikleri ile bilinir ve çok çeşitli rahatsızlıklar için doğal bir ilaç olarak işlev görür.Özellikle anason tohumu, vücudunuzdaki sağlıklı kan hücrelerinin üretimi için hayati önem taşıyan demir bakımından çok zengindir.Aynı zamanda, antioksidan görevi gören,metabolizma ve gelişim için gerekli önemli bir mineral olan manganez içerir.Bir çorba kaşığı (7 gram) anason tohumu yaklaşık aşağıda sıralanan maddeleri sağlar. Unutmayın ki aşağıda sıralananlar anason yağı değil, bir çorba kaşığı anason tohumudur. (Bir çorba kaşığı anason yağı zannetmeyin). Anason yağı çok çok daha konsantredir.

               Kalori: 23

 • Protein: 1 gram
 • Yağ: 1 gram
 • Karbonhidrat: 3 gram
 • Elyaf: 1 gram
 • Demir: Referans Günlük Alımın (RDI)% 13'ü
 • Manganez: RDI'nin% 7'si
 • Kalsiyum: RDI'nin% 4'ü
 • Magnezyum: RDI'nın% 3'ü
 • Fosfor: RDI'nın% 3'ü
 • Potasyum: RDI'nın% 3'ü
 • Bakır: RDI’nin% 3’ü

            İnsan ve hayvan çalışmaları anason tohumunun depresyon semptomlarını azaltmaya yardımcı olabileceğini ve mide ülseri gibi midenizin iç yüzeyinde oluşan, hazımsızlık, mide bulantısı ve göğsünüzde yanma hissi veren semptomlara neden olan ağrılı yaranın tedavisine yönelik kullanılabilecek bir gıda takviyesi olduğunu göstermiştir.

           Geleneksel tedavi tipik olarak mide asidi üretimini azaltmak için ilaçların kullanılmasını gerektirse de, ön araştırmalar anason tohumunun mide ülserlerini önlemeye ve semptomları azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir.

            Örneğin, bir hayvan çalışmasında, anasonun mide asidi salgısını azalttığına, mide ülseri oluşumunu önlemeye ve hücrelerin hasara karşı korunmasına yardımcı olduğuna dikkat çekilmiştir .Ancak, anason tohumunun mide ülseri üzerindeki etkileriyle ilgili araştırmalar hala çok sınırlıdır.Ülser oluşumunu ve insandaki semptomları nasıl etkileyebileceğini anlamak için ek çalışmalara ihtiyaç vardır.

             Test tüpü çalışmaları, anason tohumu ve bileşenlerinin bazı mantar ve bakteri suşlarının büyümesini azaltabileceğini göstermektedir.

             Menopoz, kadınların yaşlanma sırasındaki üreme hormonlarının doğal olarak azalması, sıcak basması, yorgunluk ve kuru cilt gibi belirtilerle sonuçlanır.Anason tohumunun vücudunuzdaki östrojenin etkilerini taklit ettiği ve menopoz semptomlarını potansiyel olarak azalttığı düşünülmektedir .

              Dört haftalık bir çalışmada, sıcak basması olan 72 kadın günde üç kez 330 mg anason tohumu içeren bir plasebo  veya kapsül aldı. Anason alanlar, sıcak basmaların ciddiyetinde ve sıklığında yaklaşık% 75 azalma yaşadılar .

              Anason tohumundaki bileşiklerin bazıları, vücudunuzdaki östrojen seviyelerinin düşmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkan, menopozun en belirgin belirtilerinden biri olan kemik kaybını önlemeye de yardımcı olabilir.

              Bir çalışma, anason içindeki aktif bileşen olan ve % 81 anethole içeren esansiyel bir yağın kemik kaybını önlemeye ve sıçanlarda osteoporoza karşı korunmaya yardımcı olduğunu buldu.Bu umut verici sonuçlara rağmen, anason tohumunun kadınlarda menopoz semptomlarını nasıl etkileyebileceğini belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.

               Bazı araştırmalar, anason tohumundaki etken madde olan anetholeun, sağlıklı bir diyetle eşleştirildiğinde kan şekeri seviyesini kontrol altında tutabileceğini göstermektedir.Diyabetik sıçanlarda yapılan 45 günlük bir çalışmada, anethole, birkaç anahtar enzimin seviyesini değiştirerek yüksek kan şekeri miktarını azaltmaya yardımcı oldu. Anethole aynı zamanda insülin üreten pankreas hücrelerinin fonksiyonunu arttırdı .Başka bir hayvan çalışmasında ayrıca, anethole diyabetli sıçanlarda kan şekeri seviyelerini iyileştirdiğini bildirilmiştir.

               Bu çalışmaların, tipik bir anason tohumu porsiyonunda bulunandan çok daha yüksek, konsantre bir anethole dozu kullandığını unutmayın.Anason tohumunun insanlarda  kan şekeri seviyesini nasıl etkileyebileceğini değerlendirmek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır .

               Yüksek düzeyde uzun süreli inflamasyon , kalp hastalığı, kanser ve diyabet gibi kronik durumlarla bağlantılıdır .Hayvan ve test tüpü çalışmaları, anason tohumunun dsağlık durumunun seyrini pozitif yönde desteklediğini ve hastalığı önlemek için iltihabı azaltabileceğini göstermektedir.Örneğin, farelerde yapılan bir çalışma, anason tohumu yağının şişme ve ağrıyı azalttığını göstermiştir.

            Diğer araştırmalar anason tohumlarının antioksidan özelliklerinin yüksek olduğunu gösterir , bu da iltihabı azaltabilir ve hastalığa neden olan oksidatif hasarı önleyebilir.

             ÖNEMLİ: Tüm El Attar ürünleri, aksi belirtilmediği sürece harici kullanım içindir. Bu bilgiler herhangi bir hastalığı teşhis, tedavi, iyileştirme veya önleme amacı taşımamaktadır ve hamile olan veya bir  hekimin bakımı altında olan hiç kimse tarafından hekim izni olmadan kullanılmamalıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu
$1,50
Vergiler Hariç: $1,50
 • Stock: 2-3 Gün
 • Model: 15
 • Weight: 0.00kg
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.