Menu
Sepetim

$30,96 Üzeri Alışverişlerinizde Kargonuz Ücretsiz!

Safran Absolute Yağı EL ATTAR PREMIUM

Safran Absolute Yağı EL ATTAR PREMIUM
Safran Absolute Yağı EL ATTAR PREMIUM
Safran Absolute Yağı EL ATTAR PREMIUM
Safran Absolute Yağı EL ATTAR PREMIUM
Safran Absolute Yağı EL ATTAR PREMIUM
Safran Absolute Yağı EL ATTAR PREMIUM
Safran Absolute Yağı EL ATTAR PREMIUM

          Bu ürün saf,doğal ve organiktir.. Hiçbir katkı maddesi veya sentetik (yapay) madde yoktur. Bazı bünyeler ve çok hassas ciltler (bebek cildi vb.) doğal ve saf ürünlere de allerjik reaksiyon verebilirler. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. Hamilelere önerilmez. Güneş ışığından koruyunuz ve serin bir yerde muhafaza ediniz

Safran'ın Etkileyici Sağlık Faydaları

 

1. Güçlü Bir Antioksidan

Safran, hücrelerinizi serbest radikallere ve oksidatif strese karşı koruyan moleküller olan antioksidanlar olarak hareket eden etkileyici çeşitli bitki bileşikleri içerdiği söylenmektedir.

Krosin ve krosetin karotenoid pigmentlerdir ve safranın kırmızı renginden sorumludur. Her iki bileşik de antidepresan özelliklere sahip olabilir, beyin hücrelerini ilerleyici hasara karşı koruyabilir, iltihabı iyileştirebilir , iştahı azaltabilir ve kilo kaybına yardımcı olabilir.

Safranal safranın kendine özgü tadını ve aromasını verir. Araştırmalar, ruh halinizi, hafızanızı ve öğrenme yeteneğinizi geliştirmeye yardımcı olabileceğini ve beyin hücrelerinizi oksidatif strese karşı koruyabileceğini gösteriyor.

Son olarak, kaempferol safran çiçek yapraklarında bulunur. Bu bileşik, azaltılmış iltihaplanma, antikanser özellikleri ve antidepresan aktivitesi olarakta bilinir.

2. Ruh Halini İyileştirebilir ve Depresif Belirtileri Tedavi Edebilir

 

Bu sadece farklı rengi nedeniyle değil, aynı zamanda ruh halinizi aydınlatmaya yardımcı olabileceği bilinmektedir.

Beş çalışmanın gözden geçirilmesinde, safran takviyeleri, hafif ila orta şiddette depresyon semptomlarının tedavisinde plasebolardan önemli ölçüde daha etkili olduğu düşünülmektedir.

Diğer çalışmalar, günde 30 mg safran almanın Fluoxetine, Imipramine ve Citalopram - depresyon için geleneksel tedaviler kadar etkili olduğunu söylemektedir Ayrıca, diğer tedavilere kıyasla daha az insan safrandan yan etki gördüklerini düşünmektedirler.

Dahası, hem safran yaprakları hem de iplik benzeri damgalama, hafif ila orta şiddette depresyona karşı etkili gibi görünmektedir.

Bu bulgular ümit verici olsa da, safranın depresyon tedavisi olarak önerilebilmesi için daha fazla katılımcıyla daha uzun insan çalışmalarına ihtiyaç vardır.

3. Kanserle Savaş Özelliğine Sahip Olabilir

Safran, zararlı serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olan antioksidan bakımından yüksektir. Serbest radikal hasarı, kanser gibi kronik hastalıklarla 

Test tüpü çalışmalarında, safran ve bileşiklerinin, normal hücreleri hasarsız bırakırken kolon kanseri hücrelerini seçici olarak öldürdüğü veya büyümelerini baskıladıkları söylenmektedir.

Bu etki cilt, kemik iliği, prostat, akciğer, meme, serviks ve diğer bazı kanser hücreleri için de geçerli olabilir.

Dahası, test tüpü çalışmaları, safranın ana antioksidanı olan krosinin kanser hücrelerini kemoterapi ilaçlarına daha duyarlı hale getirebileceğini bulmuştur.

Test tüpü çalışmalarından elde edilen bu bulgular ümit verici olsa da, safranın antikanser etkileri insanlarda zayıf bir şekilde incelenmiştir ve daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

 

4. PMS Belirtilerini Azaltabilir

Premenstrüel sendrom (PMS), adet döneminin başlamasından önce ortaya çıkan fiziksel, duygusal ve psikolojik semptomları tanımlayan bir terimdir.

Çalışmalar safranın PMS semptomlarının tedavisinde yardımcı olabileceğini göstermektedir.

20-45 yaş arası kadınlarda, günde 30 mg safran almak, sinirlilik, baş ağrısı , istek ve ağrı gibi PMS semptomlarının tedavisinde bir plasebodan daha etkili olabilmektedir.

Başka bir çalışma, 20 dakika boyunca safran kokusunun, anksiyete gibi PMS semptomlarını azaltmaya ve stres hormonu kortizol düzeylerini düşürmeye yardımcı olduğu söylenmektedir.

5. Afrodizyak Olarak Hareket Edebilir

Afrodizyaklar libidomuzu artırmaya yardımcı olan gıdalar veya takviyelerdir.

Çalışmalar, safranın afrodizyak özelliklere sahip olabileceğini göstermiştir - özellikle antidepresan alan kişilerde.

Örneğin, dört hafta boyunca günde 30 mg safran almak, antidepresanla ilişkili erektil disfonksiyonu olan erkeklerde bir plasebo üzerinden erektil işlevi önemli ölçüde iyileştirdiği söylenmiştir.

Ek olarak, altı çalışmanın analizi safran almanın erektil fonksiyonu, libidoyu ve genel memnuniyeti önemli ölçüde iyileştirdiği düşünülmektedir.

Antidepresan almaktan dolayı düşük cinsel isteği olan kadınlarda, dört hafta boyunca günde 30 mg safran, bir plaseboya kıyasla cinsiyete bağlı ağrıyı azalttı ve cinsel isteği arttırdığı söylenmiştir.

6. İştah ve Kilo Vermeye Yardımcı Olabilir

İstenmeyen kilo alma riskinizi doğurabilecek yaygın bir alışkanlıktır.

Araştırmaya göre, safran iştahınızı azaltarak atıştırmalıkların önlenmesine yardımcı olabilir .

Sekiz haftalık bir çalışmada, safran takviyeleri alan kadınlar, plasebo grubundaki kadınlardan önemli ölçüde daha dolu, daha az atıştırılmış ve daha fazla kilo vermişlerdir.

Sekiz haftalık bir başka çalışmada, safran özü takviyesi almak iştahı, vücut kitle indeksini (BMI), bel çevresini ve toplam yağ kütlesini azalttığı görülmüştür.

Ancak, bilim adamları safranın iştahı nasıl azalttığından ve kilo kaybına nasıl yardımcı olduğundan emin değiller . Bir teori, safranın ruh halinizi yükseltmesidir.

7-10. Diğer Potansiyel Sağlık Faydaları

Safran, henüz kapsamlı olarak araştırılmamış diğer sağlık yararlarıyla bağlantılıdır:

7.   Kalp hastalığı risk faktörlerini azaltabilir: Hayvan ve test tüpü çalışmaları, safranın antioksidan özelliklerinin kan kolesterolünü düşürebileceğini ve kan damarlarının ve arterlerin tıkanmasını önleyebileceğini göstermektedir .

8.   Kan şekeri seviyelerini düşürebilir: Safran kan şekeri seviyelerini düşürebilir ve insülin duyarlılığını artırabilir - test tüpü çalışmalarında ve diyabetli farelerde test edildiği söylenmiştir.

9.   Yaşa bağlı makula dejenerasyonu (AMD) olan yetişkinlerde görme yeteneğini artırabilir : Safran, AMD'li yetişkinlerde görme yeteneğini iyileştirir ve AMD ile bağlantılı serbest radikal hasarına karşı koruma sağlayabilir.

10.               Alzheimer hastalığı olan yetişkinlerde hafızayı iyileştirebilir: Safran'ın antioksidan özellikleri Alzheimer hastalığı olan yetişkinlerde bilişselliği artırabilir.

 

 

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu
$6,16
Vergiler Hariç: $6,16
  • Stock: Stokta var
  • Model: 65
  • Weight: 0.00kg
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.